top of page

דרור בן עמי
האמן מזמין אותנו להתבונן מקרוב באיתני הטבע ולחוות מחדש את תהליך הבריאה, לגעת ברוח ולהיוולד מחדש.
דרור בן עמי נותן לנו הזדמנות להתבונן מקרוב באיתני הטבע ולחוות מחדש את תהליך הבריאה. המראות המתגלים ביצירתו מעניקים לנו תחושת התעלות אך גם חולשה וחוסר אונים. הנה אנחנו נוגעים לרגע ברוח ונולדים מחדש. אנו חווים את התחלפות האנרגיות הארציות שבנו עם אנרגיות שמימיות המאתגרות אותנו. תהליך שיש בו התחלה חדשה ביחסים ביננו ובין הכוחות שמעלנו. אור וצל מתערבבים זה בזה במעמד רב עוצמה ברישומי הפחם גדולי המימדים, החזיון אינו מרפה ואנו כחולמים מול הדרמה המתרחשת לנגדנו. "...ואנוכי בא אליך בעב הענן בעבור ישמע העם..." מהדהד הקול. מערבולות אוויר ותמרות עשן שואבים אותנו אל תוך מעמקי הלא נודע ביצירה מונומנטאלית המניפה אותנו לרגע כלפי מעלה, מטלטלת אותנו ומשחררת. אנו נזרקים לחלל ורגע שוב אוחז בנו המראה בעוצמה ויונק אותנו לעבר עומקים במרחב שלא נדע את סופו. בן עמי לוקח אותנו למסע בדמיון העצמי שלנו ומעביר אותנו עוד בטרם הספקנו להתנגד אל נופים אבודים שלא הכרנו, מסע אליו אנו יוצאים מלאי סקרנות וטעונים בסמני שאלה ונותרים כך אף בסופו.


אוצר, אפי אתגר

רני ששון

סיפור אינטימי ורגיש המשתף אותנו בתחושותיה של האמנית וחושף בפנינו את אישיותה ונשיותה ומספר על אמהות ויתמות בטרם עת.אובייקטים פיסוליים על גבול ההפשטה, דימויים במעגל סגור שצורתם הושאלה מאברי גוף, פרגמנטים או עלים שהותירה השלכת בתום הסתיו, כל אלו ביחד מרכיבים את סיפורה האינטימי והכל כך רגיש של רני ששון המשתפת אותנו בתחושותיה וחושפת בפננו את אשיותה ונשיותה ומספרת על אמהות ויתמות בטרם עת. דרך החומריות הרכה והצבעוניות המרוסנת היא מציעה לנו לחפש את מה שמסתתר מאחורי הדימויים בעלי השקיפות האטומה שהיא יוצרת. כך עומדים אנו מול אנרגיות חדשות והזדמנות לבריאה מחדש.מרכיבי השלם מאורגנים בהיררכיה פנימית מוקפדת המוצבת  בסימטריה קונצנטרית. לעיתים מתרפקת לכאורה ומסתלסלת כמנסה להמתיק סוד אבל מרוסנת ולא מאבדת את ההגיון והסדר הפנימי שבין פנים וחוץ ובין המרכז להיקפו. יצירתה מורכבת מדימויים השומרים על שפה אחת בקומפוזיציה המקפידה בדרך כלל על מעגל התוחם את עצמו ומדגיש את ההבחנה בין האינטנסיביות הפנימית שבו אל הריק שסביבו. פרטים המופרדים לכאורה זה מזה המחפשים לפתור את חידת היצירה ולהרכיב מחדש את השלם. מבטנו מתמקד תחילה אל מרכז היצירה ומשם בהדרגה אל היקפו של המעגל המרכיב אותה.סקרנות ותהיה מלווה אותנו מרגע שנחשפנו אל יצירתה של ששון, כזו שאינה מוצאת את סיפוקה המלא מאי יכולתנו לקבל רמז, הבהרה, פרשנות או הצהרת כוונות ואולם טוב שכך שהרי זוהי הזדמנות מבורכת אשר באמצאותה לא נותר לנו אלא להעניק לה את את הפרשנות שעשויה להתאים לכל אחד ואחת מאיתנו.

אוצר, אפי אתגר

להיוולד מחדש

 

רני ששון ודרור בן עמי יוצאים למסע התבוננות באיתני הטבע ובנבכי אישיותם ומעניקים לנו חוויה מחודשת של תהליך הבריאה. הם מצליחים לשתף אותנו בתחושה של התעלות בה אנחנו נוגעים לרגע ברוח ונולדים מחדש.
בתערוכה נפגוש את סיפורה האינטימי והרגיש של רני ששון, המשתפת אותנו בתחושותיה ומדברת על אישיות ונשיות, ועל אמהוּת וילדוּת.
נכיר גם את דרור בן עמי שייקח אותנו למסע בדמיון העצמי שלנו ומעביר אותנו אל נופים אבודים שלא הכרנו.

xp_Rebirth_ben-ami_hb
xp_Rebirth_Rani_hb

המוזיאון

bottom of page